Microchip Technology DSC1001AI5-018.4320
DSC1001AI5-018.4320 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001AI5-018.4320
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001AI5-018.4320.pdf
Availability of DSC1001AI5-018.4320
QUANTITY
DSC1001AI5-018.4320 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001AI5-018.4320
Internal Part NumberEIS-DSC1001AI5-018.4320
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001AI5-018.4320
Related LinksDSC1001AI, DSC1001AI5-018.4320 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001AI5-018.4320 Details Description
Related parts for DSC1001AI5-018.4320
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
WIRE SDLE MICRO .118"HOLE .29" datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 340MA 190 MOHM datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KNOB PLASTIC .250 DIA BLACK datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS datasheet.pdf
OSC MEMS 148.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf