Microchip Technology DSC1001BI5-012.0000T
DSC1001BI5-012.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001BI5-012.0000T
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001BI5-012.0000T.pdf
Availability of DSC1001BI5-012.0000T
QUANTITY
DSC1001BI5-012.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001BI5-012.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1001BI5-012.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1001
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001BI5-012.0000T
Related LinksDSC1001BI5, DSC1001BI5-012.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001BI5-012.0000T Details Description
Related parts for DSC1001BI5-012.0000T
IC SWITCH BUS 10BIT FET 24-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 64K 100LQFP datasheet.pdf
FILTER SAW 1.25GHZ SAT SMD datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 40A AUTO LINK datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM IND W/MARK 5A datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROTOBOARD SMT FOR SOT-953 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 7A 8-MLP datasheet.pdf