Microchip Technology DSC1001CI2-034.0000
DSC1001CI2-034.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001CI2-034.0000
Brief Description
OSC MEMS 34.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001CI2-034.0000.pdf
Availability of DSC1001CI2-034.0000
QUANTITY
DSC1001CI2-034.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001CI2-034.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1001CI2-034.0000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency34MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.2mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001CI2-034.0000
Related LinksDSC1001CI, DSC1001CI2-034.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001CI2-034.0000 Details Description
Related parts for DSC1001CI2-034.0000
IC UNIV BUS TXRX 16BIT 64FBGA datasheet.pdf
IC CTRLR DDR DRAM, SDRAM 28QSOP datasheet.pdf
IC ECONOSCILL 3.3V SS 8-USOP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7666 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 5V 20HTSSOP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS M12 5V 12" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 294 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 6W datasheet.pdf