Microchip Technology DSC1001CI5-024.0000
DSC1001CI5-024.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001CI5-024.0000
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001CI5-024.0000.pdf
Availability of DSC1001CI5-024.0000
QUANTITY
DSC1001CI5-024.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001CI5-024.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1001CI5-024.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1001
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001CI5-024.0000
Related LinksDSC1001CI, DSC1001CI5-024.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001CI5-024.0000 Details Description
Related parts for DSC1001CI5-024.0000
101LF METRAL PWR HDR 1MX4R PF datasheet.pdf
EDSTRG40SDIL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
RECT 1/2 COVER FOR PADDLE SWES datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
KIT CAP RF MICROWAVE 0201 datasheet.pdf
MOD,4 UNIVERSAL INPUT datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf