Microchip Technology DSC1001DI5-019.2000
DSC1001DI5-019.2000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DI5-019.2000
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 19.2MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DI5-019.2000.pdf
Availability of DSC1001DI5-019.2000
QUANTITY
DSC1001DI5-019.2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DI5-019.2000
Internal Part NumberEIS-DSC1001DI5-019.2000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1001
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency19.2MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DI5-019.2000
Related LinksDSC1001DI, DSC1001DI5-019.2000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DI5-019.2000 Details Description
Related parts for DSC1001DI5-019.2000
IC DSP 24BIT 150MHZ 196-MAPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 47K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 500W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 10A 15W datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 81POS SMD datasheet.pdf