Microchip Technology DSC1001DI5-033.0000
DSC1001DI5-033.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DI5-033.0000
Brief Description
OSC MEMS 33.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DI5-033.0000.pdf
Availability of DSC1001DI5-033.0000
QUANTITY
DSC1001DI5-033.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DI5-033.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1001DI5-033.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1001
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.2mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DI5-033.0000
Related LinksDSC1001DI, DSC1001DI5-033.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DI5-033.0000 Details Description
Related parts for DSC1001DI5-033.0000
CONN RECEPT 9POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN STACKER 40POS 0.100" T/H datasheet.pdf
RES 0.35 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT ANLG 6SON datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf