Microchip Technology DSC1001DL5-014.7456T
DSC1001DL5-014.7456T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DL5-014.7456T
Brief Description
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DL5-014.7456T.pdf
Availability of DSC1001DL5-014.7456T
QUANTITY
DSC1001DL5-014.7456T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DL5-014.7456T
Internal Part NumberEIS-DSC1001DL5-014.7456T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1001
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.7456MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)6.3mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DL5-014.7456T
Related LinksDSC1001DL5, DSC1001DL5-014.7456T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DL5-014.7456T Details Description
Related parts for DSC1001DL5-014.7456T
LCD COG 12X3 W/PIN GREEN TRANSFL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
FIXED IND 62NH 50MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
PTC THERMISTOR B 1045-B 120-A151 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 8MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf