Microchip Technology DSC1001DL5-031.2500T
DSC1001DL5-031.2500T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1001DL5-031.2500T
Brief Description
OSC MEMS 31.2500MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1001DL5-031.2500T.pdf
Availability of DSC1001DL5-031.2500T
QUANTITY
DSC1001DL5-031.2500T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1001DL5-031.2500T
Internal Part NumberEIS-DSC1001DL5-031.2500T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1001
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency31.25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)7.2mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1001DL5-031.2500T
Related LinksDSC1001DL5, DSC1001DL5-031.2500T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1001DL5-031.2500T Details Description
Related parts for DSC1001DL5-031.2500T
CONN HDR BRKWAY 24POS 2MM 8GOLD datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
KIT DEV FOR Z8F642 MCU 28PIN datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN 16AWG GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
MODULE W/O CONTACTS FEMALE 2POS datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
PLUG INLINE 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
LED DOT MATRIX 5X7 2.00" RED CC datasheet.pdf