Microchip Technology DSC1003CI1-025.0000T
DSC1003CI1-025.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1003CI1-025.0000T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1003CI1-025.0000T.pdf
Availability of DSC1003CI1-025.0000T
QUANTITY
DSC1003CI1-025.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1003CI1-025.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1003CI1-025.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1003
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1003CI1-025.0000T
Related LinksDSC1003CI1, DSC1003CI1-025.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1003CI1-025.0000T Details Description
Related parts for DSC1003CI1-025.0000T
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SIM/SAM CARD HINGED TYPE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.74 OHM 1% 20W datasheet.pdf
802.11B/G/N WLAN MODULE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BRD SPT SCREW MNT 23.88MM datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 300MA 600 MOHM datasheet.pdf