Microchip Technology DSC1033AI2-033.3333C
DSC1033AI2-033.3333C picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033AI2-033.3333C
Brief Description
OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033AI2-033.3333C.pdf
Availability of DSC1033AI2-033.3333C
QUANTITY
DSC1033AI2-033.3333C Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033AI2-033.3333C
Internal Part NumberEIS-DSC1033AI2-033.3333C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33.3333MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033AI2-033.3333C
Related LinksDSC1033AI2, DSC1033AI2-033.3333C Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033AI2-033.3333C Details Description
Related parts for DSC1033AI2-033.3333C
FIXED IND 22NH 240MA 430 MOHM datasheet.pdf
IC MEM VOICE REC/PLAY 120S 28DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 32 50/CD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf