Microchip Technology DSC1033AI2-133.0000
DSC1033AI2-133.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033AI2-133.0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033AI2-133.0000.pdf
Availability of DSC1033AI2-133.0000
QUANTITY
DSC1033AI2-133.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033AI2-133.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1033AI2-133.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1033
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033AI2-133.0000
Related LinksDSC1033AI, DSC1033AI2-133.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033AI2-133.0000 Details Description
Related parts for DSC1033AI2-133.0000
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC BC6ROM AUTO SDIO/UART 40-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 9.1 NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf