Microchip Technology DSC1033CC1-012.0000T
DSC1033CC1-012.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033CC1-012.0000T
Brief Description
OSC MEMS 12.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033CC1-012.0000T.pdf
Availability of DSC1033CC1-012.0000T
QUANTITY
DSC1033CC1-012.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033CC1-012.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1033CC1-012.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesDSC1033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033CC1-012.0000T
Related LinksDSC1033CC1, DSC1033CC1-012.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033CC1-012.0000T Details Description
Related parts for DSC1033CC1-012.0000T
IC REG LDO 2.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 1.06A SC89-6 datasheet.pdf
MOSFET RF TO220AB TO220AB datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2COAX+6LV SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 180 OHM 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 0.22A SOT23 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 3A SMD datasheet.pdf