Microchip Technology DSC1033CI2-015.3600T
DSC1033CI2-015.3600T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033CI2-015.3600T
Brief Description
OSC MEMS 15.36MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033CI2-015.3600T.pdf
Availability of DSC1033CI2-015.3600T
QUANTITY
DSC1033CI2-015.3600T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033CI2-015.3600T
Internal Part NumberEIS-DSC1033CI2-015.3600T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency15.36MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033CI2-015.3600T
Related LinksDSC1033CI2, DSC1033CI2-015.3600T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033CI2-015.3600T Details Description
Related parts for DSC1033CI2-015.3600T
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 7W datasheet.pdf
RES 182 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 1800A DO200AB datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 60A 198W datasheet.pdf