Microchip Technology DSC1033DC2-025.0000T
DSC1033DC2-025.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033DC2-025.0000T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033DC2-025.0000T.pdf
Availability of DSC1033DC2-025.0000T
QUANTITY
DSC1033DC2-025.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033DC2-025.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1033DC2-025.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesDSC1033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033DC2-025.0000T
Related LinksDSC1033DC2, DSC1033DC2-025.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033DC2-025.0000T Details Description
Related parts for DSC1033DC2-025.0000T
TRANS NPN 160V 1.5A ATV datasheet.pdf
IC SENSOR UNDERVOLTAGE 8MICRO datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 32-LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf