Microchip Technology DSC1033DE1-045.0000T
DSC1033DE1-045.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1033DE1-045.0000T
Brief Description
OSC MEMS 45.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1033DE1-045.0000T.pdf
Availability of DSC1033DE1-045.0000T
QUANTITY
DSC1033DE1-045.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1033DE1-045.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1033DE1-045.0000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesDSC1033
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency45MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1033DE1-045.0000T
Related LinksDSC1033DE1, DSC1033DE1-045.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1033DE1-045.0000T Details Description
Related parts for DSC1033DE1-045.0000T
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR HEX 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 6POS GOLD datasheet.pdf
RES 2.18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 25PPM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf