Microchip Technology DSC1101BI1-125.0000T
DSC1101BI1-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1101BI1-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1101BI1-125.0000T.pdf
Availability of DSC1101BI1-125.0000T
QUANTITY
DSC1101BI1-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1101BI1-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1101BI1-125.0000T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1101BI1-125.0000T
Related LinksDSC1101BI1, DSC1101BI1-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1101BI1-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1101BI1-125.0000T
BATTERY PACK NIMH 7.2V 3700 MAH datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 650MA 110 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 12A DO203AA datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470K OHM 5% RAD datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGA datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
4CC PICOFLEX 150MM LONG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf