Microchip Technology DSC1101CL2-024.7500T
DSC1101CL2-024.7500T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1101CL2-024.7500T
Brief Description
OSC MEMS 24.75MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1101CL2-024.7500T.pdf
Availability of DSC1101CL2-024.7500T
QUANTITY
DSC1101CL2-024.7500T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1101CL2-024.7500T
Internal Part NumberEIS-DSC1101CL2-024.7500T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.75MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1101CL2-024.7500T
Related LinksDSC1101CL2, DSC1101CL2-024.7500T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1101CL2-024.7500T Details Description
Related parts for DSC1101CL2-024.7500T
HEADER OPEN .025"DIA .900 50POS datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
REFLECTOR FOR CITIZEN L230 LEDS datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 50VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf