Microchip Technology DSC1103AI5-025.0000
DSC1103AI5-025.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103AI5-025.0000
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103AI5-025.0000.pdf
Availability of DSC1103AI5-025.0000
QUANTITY
DSC1103AI5-025.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103AI5-025.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1103AI5-025.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1103
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103AI5-025.0000
Related LinksDSC1103AI, DSC1103AI5-025.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103AI5-025.0000 Details Description
Related parts for DSC1103AI5-025.0000
IC CONTRLR HOTSWAP POSVOLT 8SOIC datasheet.pdf
4 CONT. RECEPT. W/SOCKET INSERT datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZR 4MA TSOT-6 datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 300KSPS 16QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 20POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
680UF 250V 35X45MM 105C 10000H datasheet.pdf