Microchip Technology DSC1103BI1-200.0000
DSC1103BI1-200.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103BI1-200.0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103BI1-200.0000.pdf
Availability of DSC1103BI1-200.0000
QUANTITY
DSC1103BI1-200.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103BI1-200.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1103BI1-200.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package72
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1103
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103BI1-200.0000
Related LinksDSC1103BI, DSC1103BI1-200.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103BI1-200.0000 Details Description
Related parts for DSC1103BI1-200.0000
TRANS NPN 40V 0.1A TO92 datasheet.pdf
SLEEVE TUBULAR END 16 AWG datasheet.pdf
CONN SMT 30 GOLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAM TOOLSTICK F316 datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf