Microchip Technology DSC1103BI2-125.0000T
DSC1103BI2-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103BI2-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103BI2-125.0000T.pdf
Availability of DSC1103BI2-125.0000T
QUANTITY
DSC1103BI2-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103BI2-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103BI2-125.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1103
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103BI2-125.0000T
Related LinksDSC1103BI2, DSC1103BI2-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103BI2-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1103BI2-125.0000T
RES SMD 365K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.3PF 100V 0603 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC CURRENT SHUNT MONITOR 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 17A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf