Microchip Technology DSC1103BL1-150.0000T
DSC1103BL1-150.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103BL1-150.0000T
Brief Description
OSC MEMS 150.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103BL1-150.0000T.pdf
Availability of DSC1103BL1-150.0000T
QUANTITY
DSC1103BL1-150.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103BL1-150.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103BL1-150.0000T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103BL1-150.0000T
Related LinksDSC1103BL1, DSC1103BL1-150.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103BL1-150.0000T Details Description
Related parts for DSC1103BL1-150.0000T
CONN RECEPT 20POS .050 DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 035 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TPS2051BEVM-292 datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240RDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED MATRIX 5X7 2" 590NM YLW datasheet.pdf
RES 422 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf