Microchip Technology DSC1103CE5-150.0000T
DSC1103CE5-150.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103CE5-150.0000T
Brief Description
OSC MEMS 150.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103CE5-150.0000T.pdf
Availability of DSC1103CE5-150.0000T
QUANTITY
DSC1103CE5-150.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103CE5-150.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103CE5-150.0000T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103CE5-150.0000T
Related LinksDSC1103CE5, DSC1103CE5-150.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103CE5-150.0000T Details Description
Related parts for DSC1103CE5-150.0000T
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN SFP+ 1X4 CAGE SPRING FINGER datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 6-DFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 9.6V 46A datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf