Microchip Technology DSC1103DI1-400.0000T
DSC1103DI1-400.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103DI1-400.0000T
Brief Description
OSC MEMS 400.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103DI1-400.0000T.pdf
Availability of DSC1103DI1-400.0000T
QUANTITY
DSC1103DI1-400.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103DI1-400.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1103DI1-400.0000T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency400MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1103DI1-400.0000T
Related LinksDSC1103DI1, DSC1103DI1-400.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1103DI1-400.0000T Details Description
Related parts for DSC1103DI1-400.0000T
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 4-16 24-SOIC datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 BRASS 15MM datasheet.pdf
ADC 12BIT 30MSPS 48LQFP datasheet.pdf
COVER F.21P REC-HSG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 11K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf