Microchip Technology DSC1103NI1-148.5000
DSC1103NI1-148.5000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1103NI1-148.5000
Brief Description
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1103NI1-148.5000.pdf
Availability of DSC1103NI1-148.5000
QUANTITY
DSC1103NI1-148.5000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1103NI1-148.5000
Internal Part NumberEIS-DSC1103NI1-148.5000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
SeriesDSC1103
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)