Microchip Technology DSC1121AI2-010.0000
DSC1121AI2-010.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121AI2-010.0000
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121AI2-010.0000.pdf
Availability of DSC1121AI2-010.0000
QUANTITY
DSC1121AI2-010.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121AI2-010.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121AI2-010.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121AI2-010.0000
Related LinksDSC1121AI, DSC1121AI2-010.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121AI2-010.0000 Details Description
Related parts for DSC1121AI2-010.0000
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
TRANSFORMER CURRENT GENERAL PURP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf