Microchip Technology DSC1121BI1-125.0038T
DSC1121BI1-125.0038T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121BI1-125.0038T
Brief Description
OSC MEMS 125.0038MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121BI1-125.0038T.pdf
Availability of DSC1121BI1-125.0038T
QUANTITY
DSC1121BI1-125.0038T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121BI1-125.0038T
Internal Part NumberEIS-DSC1121BI1-125.0038T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125.0038MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA