Microchip Technology DSC1121BI2-050.0000T
DSC1121BI2-050.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121BI2-050.0000T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121BI2-050.0000T.pdf
Availability of DSC1121BI2-050.0000T
QUANTITY
DSC1121BI2-050.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121BI2-050.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121BI2-050.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121BI2-050.0000T
Related LinksDSC1121BI2, DSC1121BI2-050.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121BI2-050.0000T Details Description
Related parts for DSC1121BI2-050.0000T
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 450MA 1.105 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 185MA 3 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 300A datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf