Microchip Technology DSC1121BL2-027.0000T
DSC1121BL2-027.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121BL2-027.0000T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121BL2-027.0000T.pdf
Availability of DSC1121BL2-027.0000T
QUANTITY
DSC1121BL2-027.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121BL2-027.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121BL2-027.0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121BL2-027.0000T
Related LinksDSC1121BL2, DSC1121BL2-027.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121BL2-027.0000T Details Description
Related parts for DSC1121BL2-027.0000T
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 6POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf