Microchip Technology DSC1121BM1-025.0000
DSC1121BM1-025.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121BM1-025.0000
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121BM1-025.0000.pdf
Availability of DSC1121BM1-025.0000
QUANTITY
DSC1121BM1-025.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121BM1-025.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121BM1-025.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package72
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121BM1-025.0000
Related LinksDSC1121BM, DSC1121BM1-025.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121BM1-025.0000 Details Description
Related parts for DSC1121BM1-025.0000
IC ADC 10BIT 40MSPS DL 48-TQFP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 180D B datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 19A/26A datasheet.pdf