Microchip Technology DSC1121CI2-030.0000
DSC1121CI2-030.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CI2-030.0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CI2-030.0000.pdf
Availability of DSC1121CI2-030.0000
QUANTITY
DSC1121CI2-030.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CI2-030.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121CI2-030.0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CI2-030.0000
Related LinksDSC1121CI, DSC1121CI2-030.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CI2-030.0000 Details Description
Related parts for DSC1121CI2-030.0000
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
CONN MALE MINUS COUPLER 10AWG datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 1.8KW datasheet.pdf
RES 198K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
250 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TTMS-MP-3.2-9 1=50M datasheet.pdf
+5 V Low Power RS-485 PROFIBUS Transceiver IC datasheet.pdf