Microchip Technology DSC1121CI2-117.0000
DSC1121CI2-117.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CI2-117.0000
Brief Description
OSC MEMS 117.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1121CI2-117.0000.pdf
Availability of DSC1121CI2-117.0000
QUANTITY
DSC1121CI2-117.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CI2-117.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121CI2-117.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency117MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CI2-117.0000
Related LinksDSC1121CI, DSC1121CI2-117.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CI2-117.0000 Details Description
Related parts for DSC1121CI2-117.0000
FITTING OUT COR LD/LDP/CD5 GRY datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
SOCKET SET 12PNT 3/8" 12PC datasheet.pdf
OSC VCXO 155.52MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
PLASTIC PENDANT 4BTN TWO SPEED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf