Microchip Technology DSC1121CI5-022.5000
DSC1121CI5-022.5000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CI5-022.5000
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 22.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CI5-022.5000.pdf
Availability of DSC1121CI5-022.5000
QUANTITY
DSC1121CI5-022.5000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CI5-022.5000
Internal Part NumberEIS-DSC1121CI5-022.5000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency22.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CI5-022.5000
Related LinksDSC1121CI, DSC1121CI5-022.5000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CI5-022.5000 Details Description
Related parts for DSC1121CI5-022.5000
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 95.3OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 44POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1.2MHZ 12PWRSIP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FILTER EMI 220PF 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4400UF 200V RADIAL datasheet.pdf
INCR 40MM DIA ABZ 12-24VDC PNP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf