Microchip Technology DSC1121DE1-025.0012
DSC1121DE1-025.0012 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121DE1-025.0012
Brief Description
OSC MEMS 25.0012MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121DE1-025.0012.pdf
Availability of DSC1121DE1-025.0012
QUANTITY
DSC1121DE1-025.0012 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121DE1-025.0012
Internal Part NumberEIS-DSC1121DE1-025.0012
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25.0012MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121DE1-025.0012
Related LinksDSC1121DE, DSC1121DE1-025.0012 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121DE1-025.0012 Details Description
Related parts for DSC1121DE1-025.0012
FIXED IND 3.3UH 1.9A 54 MOHM TH datasheet.pdf
ACTUATOR SIM ROLLER SB SUFFIX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 2.93V NANOPWR MON SOT-23-5 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC LCD/OLED BIAS SUPPLY SOT25 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf