Microchip Technology DSC1121DE1-025.0012T
DSC1121DE1-025.0012T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121DE1-025.0012T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.0012MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121DE1-025.0012T.pdf
Availability of DSC1121DE1-025.0012T
QUANTITY
DSC1121DE1-025.0012T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121DE1-025.0012T
Internal Part NumberEIS-DSC1121DE1-025.0012T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25.0012MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121DE1-025.0012T
Related LinksDSC1121DE1, DSC1121DE1-025.0012T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121DE1-025.0012T Details Description
Related parts for DSC1121DE1-025.0012T
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210POS .050 SMD datasheet.pdf
IGBT FRD 600V 80A SCSOA SOT227B datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 482VC DO204AC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.95A 139 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P BY PLUG LC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 6.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf