Microchip Technology DSC1121DI2-027.0000
DSC1121DI2-027.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121DI2-027.0000
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121DI2-027.0000.pdf
Availability of DSC1121DI2-027.0000
QUANTITY
DSC1121DI2-027.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121DI2-027.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121DI2-027.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121DI2-027.0000
Related LinksDSC1121DI, DSC1121DI2-027.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121DI2-027.0000 Details Description
Related parts for DSC1121DI2-027.0000
CAP CER 5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE LOPRO 22POS .156 GRN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 4.3A SOT23-6 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/3.3V 1A 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 83MM datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P8C VERT SHLD datasheet.pdf
RFID READER RF-R500-P-EU datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf