Microchip Technology DSC1121DI2-125.0000B
DSC1121DI2-125.0000B picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121DI2-125.0000B
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121DI2-125.0000B.pdf
Availability of DSC1121DI2-125.0000B
QUANTITY
DSC1121DI2-125.0000B Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121DI2-125.0000B
Internal Part NumberEIS-DSC1121DI2-125.0000B
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package3,000
SeriesDSC1121
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121DI2-125.0000B
Related LinksDSC1121DI2, DSC1121DI2-125.0000B Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121DI2-125.0000B Details Description
Related parts for DSC1121DI2-125.0000B
BATTERY PACK NICAD 4.8V 600MAH datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.2"L X 3.65"W datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC CONVERTER DC-DC 10W 8-SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf