Microchip Technology DSC1121DL2-033-0000T
DSC1121DL2-033-0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121DL2-033-0000T
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121DL2-033-0000T.pdf
Availability of DSC1121DL2-033-0000T
QUANTITY
DSC1121DL2-033-0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121DL2-033-0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1121DL2-033-0000T
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
SeriesDSC1121
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121DL2-033-0000T
Related LinksDSC1121DL2, DSC1121DL2-033-0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121DL2-033-0000T Details Description
Related parts for DSC1121DL2-033-0000T
CONN RECEPT 60POS .050 VERT DUAL datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015B/X 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
COND ADH TRAN TAPE 12" X 108YD datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 5UF 0402 datasheet.pdf