Microchip Technology DSC1122AI2-155.5200
DSC1122AI2-155.5200 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122AI2-155.5200
Brief Description
OSC MEMS 155.52MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122AI2-155.5200.pdf
Availability of DSC1122AI2-155.5200
QUANTITY
DSC1122AI2-155.5200 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122AI2-155.5200
Internal Part NumberEIS-DSC1122AI2-155.5200
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122AI2-155.5200
Related LinksDSC1122AI, DSC1122AI2-155.5200 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122AI2-155.5200 Details Description
Related parts for DSC1122AI2-155.5200
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 5A W/WIRES datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
PIN CONTACT 100 PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.54MM datasheet.pdf