Microchip Technology DSC1122AI5-133.3300
DSC1122AI5-133.3300 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122AI5-133.3300
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1122AI5-133.3300.pdf
Availability of DSC1122AI5-133.3300
QUANTITY
DSC1122AI5-133.3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122AI5-133.3300
Internal Part NumberEIS-DSC1122AI5-133.3300
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122AI5-133.3300
Related LinksDSC1122AI, DSC1122AI5-133.3300 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122AI5-133.3300 Details Description
Related parts for DSC1122AI5-133.3300
IC AMP AUD CLASS D 2X50W 24-HSOP datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 5V 8SOIC datasheet.pdf
THERM NTC 10000OHM -+10% PROBE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 12-DFN datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 430MA 2.75 OHM datasheet.pdf