Microchip Technology DSC1122BI2-156.2539T
DSC1122BI2-156.2539T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122BI2-156.2539T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 156.2539MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122BI2-156.2539T.pdf
Availability of DSC1122BI2-156.2539T
QUANTITY
DSC1122BI2-156.2539T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122BI2-156.2539T
Internal Part NumberEIS-DSC1122BI2-156.2539T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency156.2539MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122BI2-156.2539T
Related LinksDSC1122BI2, DSC1122BI2-156.2539T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122BI2-156.2539T Details Description
Related parts for DSC1122BI2-156.2539T
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 250VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 4V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 160K OHM 1506 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf