Microchip Technology DSC1122BI5-400.0000
DSC1122BI5-400.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122BI5-400.0000
Brief Description
OSC MEMS 400.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122BI5-400.0000.pdf
Availability of DSC1122BI5-400.0000
QUANTITY
DSC1122BI5-400.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122BI5-400.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1122BI5-400.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package72
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency400MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122BI5-400.0000
Related LinksDSC1122BI, DSC1122BI5-400.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122BI5-400.0000 Details Description
Related parts for DSC1122BI5-400.0000
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 188KSPS SOT23-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
PANEL FRONT BOTTOM HINGED FOR 3U datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 27 OHM 9W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
PNEUM VALVE BASE BANK 8 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf