Microchip Technology DSC1122CE5-071.0000
DSC1122CE5-071.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122CE5-071.0000
Brief Description
OSC MEMS 71.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122CE5-071.0000.pdf
Availability of DSC1122CE5-071.0000
QUANTITY
DSC1122CE5-071.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122CE5-071.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1122CE5-071.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
TypeMEMS (Silicon)
Frequency71MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122CE5-071.0000
Related LinksDSC1122CE, DSC1122CE5-071.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122CE5-071.0000 Details Description
Related parts for DSC1122CE5-071.0000
CABLE CAT5 SFTP PATCH RED 5M datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 5 WIRE 254" datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC DO204AC datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK DPDT SNAP ACT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf