Microchip Technology DSC1122CE5-074.0000
DSC1122CE5-074.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122CE5-074.0000
Brief Description
OSC MEMS 74.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122CE5-074.0000.pdf
Availability of DSC1122CE5-074.0000
QUANTITY
DSC1122CE5-074.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122CE5-074.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1122CE5-074.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
TypeMEMS (Silicon)
Frequency74MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122CE5-074.0000
Related LinksDSC1122CE, DSC1122CE5-074.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122CE5-074.0000 Details Description
Related parts for DSC1122CE5-074.0000
CABLE MOD COIL 6COND SILVER 5' datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC datasheet.pdf
TXRX OPT 850NM SFF 2X6 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ78PL116 datasheet.pdf
THERMAL GAPPAD .020 8X16"" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 169 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf