Microchip Technology DSC1122CI2-200.0000T
DSC1122CI2-200.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122CI2-200.0000T
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122CI2-200.0000T.pdf
Availability of DSC1122CI2-200.0000T
QUANTITY
DSC1122CI2-200.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122CI2-200.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1122CI2-200.0000T
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122CI2-200.0000T
Related LinksDSC1122CI2, DSC1122CI2-200.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122CI2-200.0000T Details Description
Related parts for DSC1122CI2-200.0000T
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX SCH-TRIG 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 7.62MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
20BIT INC ENCODER FOR SMALL datasheet.pdf
PUNCH-ISO 32 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf