Microchip Technology DSC1122DI2-125.0000
DSC1122DI2-125.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1122DI2-125.0000
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
DSC1122DI2-125.0000.pdf
Availability of DSC1122DI2-125.0000
QUANTITY
DSC1122DI2-125.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1122DI2-125.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1122DI2-125.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package140
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1122
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)58mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1122DI2-125.0000
Related LinksDSC1122DI, DSC1122DI2-125.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1122DI2-125.0000 Details Description
Related parts for DSC1122DI2-125.0000
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 14A DPAK datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO 28SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 50W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 10MLF datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 1.60MM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf