Microchip Technology DSC1123AE1-125.0000T
DSC1123AE1-125.0000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123AE1-125.0000T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123AE1-125.0000T.pdf
Availability of DSC1123AE1-125.0000T
QUANTITY
DSC1123AE1-125.0000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123AE1-125.0000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123AE1-125.0000T
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123AE1-125.0000T
Related LinksDSC1123AE1, DSC1123AE1-125.0000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123AE1-125.0000T Details Description
Related parts for DSC1123AE1-125.0000T
IC VIDEO MUX CFA 75MHZ 4IN 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 26POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE A 37POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
21 SIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
RES 40 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf