Murata Electronics North America GRM188R61A225KE34D
GRM188R61A225KE34D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R61A225KE34D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Datasheet Download
GRM188R61A225KE34D.pdf
Availability of GRM188R61A225KE34D
QUANTITY
GRM188R61A225KE34D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R61A225KE34D
Internal Part NumberEIS-GRM188R61A225KE34D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R61A225KE34D
Related LinksGRM188R61, GRM188R61A225KE34D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R61A225KE34D Details Description
Related parts for GRM188R61A225KE34D
IC MCU 8K FLASH 512B SRAM 32VQFN datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1.5-5PF 25V SMD datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR40B/AE40G/AKR40B datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
VARISTOR 675V 40KA SQUARE 36MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75MHZ 16SO datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
3900UF 10V 16X25MM 105C 10000H datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf