Microchip Technology DSC1123AI2-148.5000T
DSC1123AI2-148.5000T picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123AI2-148.5000T
Brief Description
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123AI2-148.5000T.pdf
Availability of DSC1123AI2-148.5000T
QUANTITY
DSC1123AI2-148.5000T Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123AI2-148.5000T
Internal Part NumberEIS-DSC1123AI2-148.5000T
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123AI2-148.5000T
Related LinksDSC1123AI2, DSC1123AI2-148.5000T Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123AI2-148.5000T Details Description
Related parts for DSC1123AI2-148.5000T
IC QUAD POWER DIST SW 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 30PF 150V 0605 datasheet.pdf
SENSR TOUCH MOD 1 IN PLUNG W/ANT datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V U2J 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 14DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 450MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/ 4-H-5 0 P26 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 150W datasheet.pdf