Microchip Technology DSC1123AI5-133.3300
DSC1123AI5-133.3300 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123AI5-133.3300
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.33MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123AI5-133.3300.pdf
Availability of DSC1123AI5-133.3300
QUANTITY
DSC1123AI5-133.3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123AI5-133.3300
Internal Part NumberEIS-DSC1123AI5-133.3300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Leads, Exposed Pad
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123AI5-133.3300
Related LinksDSC1123AI, DSC1123AI5-133.3300 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123AI5-133.3300 Details Description
Related parts for DSC1123AI5-133.3300
PCB COPPER CLAD POS 6 X 9"1 SIDE datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI1000 datasheet.pdf
CABLE ASSY SMA STR PL RG142 36" datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 110 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 60V 300A 3TOWER datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V JB 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf