Microchip Technology DSC1123BE2-125.0000
DSC1123BE2-125.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123BE2-125.0000
Brief Description
OSC MEMS 125.0000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123BE2-125.0000.pdf
Availability of DSC1123BE2-125.0000
QUANTITY
DSC1123BE2-125.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123BE2-125.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123BE2-125.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package72
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123BE2-125.0000
Related LinksDSC1123BE, DSC1123BE2-125.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123BE2-125.0000 Details Description
Related parts for DSC1123BE2-125.0000
RES SMD 475K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC SNGL INVERTER GATE SC70-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
ADAPTER Y LEAD FOR ZS4000 4/PC datasheet.pdf
IGBT 650V 120A 306W TO3P datasheet.pdf